Londyńska walka o Dominika Szoboszlaia?!

Dominik Szoboszlai to aktualnie jeden z najbardziej pożądanych zawodników młodego pokolenia na rynku transferowym. Po pierwsze, 20-latek świetne spisuje się w barwach Salzburga. Po drugie, węgierski piłkarz ma wpisaną w kontrakcie relatywnie niską klauzulę wykupu. Zainteresowanie pomocnikiem wykazują m.im. dwa londyńskie kluby – Arsenal oraz Tottenham. 

Szoboszlai podczas sezonu 2020/2021 zasłynął kilkoma genialnymi trafieniami. Gracz Salzburga strzelił piękną bramkę w rywalizacji z Lokomotiwem Moskwa w Lidze Mistrzów. Węgier zdobył także niezwykle cennego gola w barażach u Euro 2020, popisując się świetną indywidualną akcją. W ostatnim meczu ligowym 20-latek strzelił z kolei trzy bramki w potyczce z St. Polten.

Dominik Szoboszlai trafi do Premier League?

Nic dziwnego, że zainteresowanie węgierskim zawodnikiem jest ogromne. Jak zdradza Dean Jones na łamach Eurosportu, sytuację piłkarza bacznie monitorują dwa kluby z Londynu – Arsenal oraz Tottenham. „Kanonierzy” cały czas poszukują kreatywnego pomocnika. Szoboszlai z pewnością miałby okazję wskoczyć do pierwszego składu Arsenalu. Wygląda na to, że Tottenham chciałby stanąć na przeszkodzie lokalnemu rywalowi. W szeregach „Kogutów” o swoją przyszłość drży Dele Alli. Być może Szoboszlai zostałby następcą Anglika.

Według Jonesa inne zainteresowane ekipy to Milan, RB Lipsk oraz Atletico Madryt. Z pewnością lista jeszcze się powiększy. Według informacji „The Athletic” klauzula wykupu zawodnika wynosi „zaledwie” 25 milionów euro.

Komentarze

komentarzy