Loris Karius wraca do Liverpoolu. Bramkarz rozwiązał kontrakt z Besiktasem!

Przedwcześnie zakończyła się przygoda Lorisa Kariusa z Besiktasem. Niemiecki bramkarz miał występować w Super Lig do końca maja. Z powodu braku płatności, piłkarz skorzystał z opcji jednostronnego rozwiązania kontraktu. O swojej decyzji zawodnik poinformował na Instagramie.

Karius trafił do Besiktasu na dwuletnie wypożyczenie w 2018 roku. Ekipa „The Reds” sprowadziła do swojego zespołu Alissona, dlatego 26-latek nie miał większych szans, by rywalizować o pierwszy skład z wyżej notowanym golkiperem.

Przygoda Lorisa Kariusa z ligą turecką nie należała do specjalnie udanych, więc spodziewano się, iż piłkarz wróci do Liverpoolu po zakończeniu wypożyczenia, gdyż Besiktas nie spróbuje zrealizować definitywnego transferu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Pobyt 26-latka w Super Lig potrwał krócej, niż planowano. Wszystko za sprawą braku płatności ze strony tureckiego klubu. Zaistniała sytuacja zmusiła Kariusa do skierowania odpowiedniego pisma do FIFA w celu rozwiązania umowy.

O swojej decyzji 26-latek poinformował na Instagramie:

View this post on Instagram

Hi everyone, today I terminated my contract with BEŞİKTAŞ. It’s a shame it comes to an end like this but you should know that I have tried everything to solve this situation without any problems. I was very patient for months telling the board over and over again. Same things happened already last year. Unfortunately they haven’t tried to solve this situational problem and even refused my suggestion to help by taking a pay cut. It’s important to me that you know I really enjoyed playing for this club a lot. BEŞİKTAŞ can be proud having such passionate fans behind them always giving amazing support. You always supported me in good and bad times and I will always remember you in the best way! Also I want to say thank you to all my teammates, coaching staff including all people working for the club. You welcomed me with arms wide open from day one. Thank you so much! Champion Beşiktaş ?

A post shared by LORIS (@loriskarius) on

Karius nie ma szans na występy w pierwszym składzie Liverpoolu. Można zatem przypuszczać, iż zarząd „The Reds” postara się sprzedać bramkarza w trakcie letniego okna transferowego.

Komentarze

komentarzy