Lucas Digne w konflikcie z Rafą Benitezem?!

Lucas Digne
Lucas Digne

Piłkarze Evertonu przerwali niechlubną serię spotkań bez zwycięstwa i zgarnęli trzy punkty w starciu z Arsenalem. W kadrze meczowej nie pojawił się Lucas Digne. Według ostatnich doniesień mediów, francuski defensor nie zmagał się z problemami zdrowotnymi, a nieobecność 28-latka jest efektem konfliktu na linii Digne – Benitez.

Trudno znaleźć kilka pozytywnych aspektów związanych z pracą Beniteza w Evertonie. Co prawda hiszpański szkoleniowiec stanął przed trudnym wyzwaniem, gdyż „The Toffees” nie wydali zbyt wiele pieniędzy w letnim oknie transferowym. Mowa o raptem dwóch milionach. Tyle kosztował Demarai Gray, który przeniósł się z Bayeru do Evertonu.

Digne w konflikcie z Benitezem?

Benitez nie zdziałał cudów. Everton jest obecnie na dwunastym miejscu w tabeli z przewagą ośmiu punktów nad strefą spadkową. W ostatniej kolejce „The Toffees” dość niespodziewanie wygrali na własnym obiekcie z Arsenalem, przerywając serię ośmiu meczów bez zwycięstwa.

Drużynie nie pomógł Lucas Digne, który nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Jak twierdzi „The Athletic”, nie jest to efekt problemów zdrowotnych Francuza. Według wspominanego źródła, Digne został pominięty w wyborze kadry na ten pojedynek, gdyż wpadł w konflikt z Rafą Benitzem. Defensor Everton ma być sfrustrowany swoją aktualną rolą w zespole. Lucas musi obecnie bardziej skupiać się na obronie aniżeli ofensywie i traci tym samym swoje największa atuty.

'The Athletic” uważa, iż Digne porozmawiał na ten temat z Benitezem, co wywołało spięcie. Szkoleniowiec Evertonu podjął decyzję o odsunięciu piłkarza. Na ten moment nie wiadomo, czy konflikt obu panów został zażegnany. Nie można wykluczyć, iż przy dalszej pracy Beniteza, Lucas Digne opuści klub.

DOŁĄCZ DO NAJLEPSZEJ GRUPY TYPERSKIEJ NA FACEBOOKU! 

Komentarze

komentarzy