Lucas Torreira o krok od Atletico Madryt!

Lucas Torreira
Lucas Torreira

W najbliższych dniach Lucas Torreira najprawdopodobniej pożegna się z Arsenalem. Przynajmniej na jakiś czas. Według ostatnich doniesień mediów, Urugwajczyk jest już o krok od przenosin do Atletico Madryt. Zespół z Madrytu wypożyczy pomocnika.

„Kanonierzy” intensywnie pracują nad rozstaniem z kilkoma piłkarzami. W tym gronie jest Lucas Torreira. Od momentu, gdy Arsenal przejął Mikel Arteta, 24-latek stracił swoją pozycję w zespole. W nowym sezonie Lucas nie rozegrał ani jednego spotkania, będąc poza kadrą meczową.

Lucas Torreira trafi do Atletico

Według informacji „The Athletic”, Lucas Torreira jest już o krok od przenosin do Atletico Madryt. Hiszpański zespół wypożyczy pomocnika z opcją wykupu. Arsenal liczył na to, że uda się Urugwajczyka sprzedać w trakcie letniego okna, jednakże sytuacja finansowa „Los Rojiblancos” uniemożliwia taką transakcję.

Transfer Torreiry nie wpływa na kwestię Thomasa Parteya. Ghański piłkarz opuści klub ze stolicy Hiszpanii w momencie, gdy zostanie aktywowana klauzula, która wynosi 50 milionów euro.