Luis Suarez nie trafi do Ajaksu? Serie A możliwym kierunkiem!

Luis Suarez
Luis Suarez

Przyszłość Luisa Suareza w Barcelonie wydaje się przesądzona. Urugwajczyk usłyszał od Ronalda Koemana, że może sobie poszukać nowego klubu. Początkowo faworytem do sprowadzenia 33-latka wydawał się Ajax. Holenderski zespół może mieć jednak problemy ze zrealizowaniem transakcji pod względem finansowym. Zamierza wykorzystać to Juventus.

Nie jest tajemnicą, iż „Stara Dama” poszukuje nominalnego napastnika. Z drużyną pożegna się wkrótce Gonzalo Higuain. Jako następcę Argentyńczyka typowano Arkadiusza Milika. Następnie pojawiło się nazwisko Edina Dzeko. Obecnie, zespół z Turynu ma nowego kandydata.

Luis Suarez w Juventusie?

Jak twierdzi Gianluca Di Marzio, mistrz Włoch poważnie rozważa sprowadzenie Luisa Suareza. W szczególności, że Urugwajczyk będzie najprawdopodobniej dostępny na zasadzie wolnego transferu.

Piłkarz ma bowiem osiągnąć porozumienie z Barceloną w kwestii rozwiązania kontraktu. Obie strony muszą jednak ustalić kwotę, jaką „Duma Katalonii” wypłaci zawodnikowi w ramach rekompensaty.

Typowy transfer

Na przestrzeni ostatnich lat, Juventus zrealizował kilka wzmocnień opartych na wolnych transferach. Warto przypomnieć, że na takich zasadach dołączyli do drużyny m.in. Aaron Ramsey czy Adrien Rabiot. Nic dziwnego, że „Stara Dama” ponownie jest zainteresowana takim ruchem.