Luis Suarez nie trafi do Juventusu. Na przeszkodzie stanęły formalności!

Luis Suarez
Luis Suarez

Od dłuższego czasu, Juventus poszukuje wzmocnienia na pozycję napastnika. Jednym z poważniejszych kandydatów był Luis Suarez. Urugwajczyk planował rozwiązał kontrakt z Barceloną za porozumieniem stron, co bardzo odpowiadało „Starej Damie”. Według ostatnich doniesień mediów, snajper „Dumy Katalonii” nie trafi do Turynu. Na przeszkodzie stanęły formalności.

Barcelona intensywnie pracuje nad odejściem Luisa Suareza. Hiszpański zespół jest w stanie zrezygnować z pieniędzy, które otrzymałby z tytułu sprzedaży zawodnika, tylko po to, by zmniejszyć wydatki na pensje. W kontekście przyszłości Urugwajczyka, najbardziej możliwym kierunkiem w ostatnim czasie wydawał się Juventus. Mistrz Włoch poszukuje następcy Higuaina, a Suarez był uważany za idealnego kandydata.

Suarez nie trafi do Juventusu

Jak informują zarówno hiszpańskie, jak i włoskie źródła, Luis Suarez nie trafi do Juventusu. Według m.in RAC1, na przeszkodzie przeprowadzki zawodnika stanęły kwestie formalne, a dokładniej włoskie obywatelstwo, które 33-latek nie otrzymałby do 6 października. Ta data jest kluczowa, gdyż w tym dniu mija termin rejestracji piłkarzy do Ligi Mistrzów.

Co dalej?

Luis Suarez cały czas ma kilka innych opcji. Media nie podają jednak konkretnych nazw zespołów. Sam napastnik z kolei został powołany na mecz z Gironą, jednakże występ 33-latka w tym spotkaniu nie będzie miał wielkiego wpływu na przyszłość.