Luis Suarez odchodzi z Barcelony. Urugwajczyk przenosi się do ligowego rywala!

Po ponad sześciu latach gry dla Barcelony, Luis Suarez żegna się z hiszpańskim zespołem. W ostatnich dniach Urugwajczyk doszedł do porozumienia z „Dumą Katalonii” w sprawie rozwiązania kontraktu, a także uzgodnił umowę z nowym zespołem. 33-latek przenosi się do Atletico Madryt!

Od dłuższego czasu Barcelona intensywnie pracowała w sprawie rozstania z Luisem Suarezem. Ekipa z Camp Nou była na tyle zdeterminowana, by pożegnać się z Urugwajczykiem, iż klub nie oczekiwał nawet pieniędzy z tytułu sprzedaży piłkarza. Ostatecznie, jak twierdzi Gerard Romero, Luis Suarez odchodzi z klubu za darmo, rezygnując z części wynagrodzenia za sezon 2020/2021.

Kierunek Madryt

Początkowo wydawało się, że Luis Suarez trafi do Juventusu. Doświadczony napastnik nie otrzymałby jednak włoskiego paszportu na czas, dlatego temat przenosin do Turynu upadł. Taki obrót spraw wykorzystało Atletico Madryt. Diego Simeone jest wielkim fanem Urugwajczyka, więc zespół ze stolicy Hiszpanii pracował nad sprowadzeniem 33-latka.

Jak twierdzi Fabrizio Romano, przenosiny Suareza do Madrytu są już ustalone. Napastnik wkrótce podpisze kontrakt z „Los Rojiblancos”.

Odejście Moraty

Przeprowadzka Luisa nie byłaby prawdopodobnie możliwa, gdyby nie rychły transfer Alvaro Moraty. Według ostatnich doniesień mediów Hiszpan wkrótce trafi do Juventusu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Komentarze

komentarzy