Luis Suarez otrzymał wolną rękę. Urugwajczyk odejdzie z Barcelony za darmo?!

Luis Suarez
Luis Suarez

Po sześciu latach gry w Barcelonie, Luis Suarez zakończy swoją przygodę z „Dumą Katalonii”. Według ostatnich doniesień mediów, Urugwajczyk otrzymał zielone światło w kwestii nowego zespołu. 33-latek opuści Camp Nou na zasadzie wolnego transferu.

Przez wiele lat Luis Suarez był kluczowym zawodnikiem Barcelony. W trakcie kampanii 2015/2016, Urugwajczyk rozegrał genialny sezon, zdobywając 40 goli w La Liga. Z roku na rok statystyki napastnika wyglądały coraz gorzej.

Z powodu kontuzji, Saurez opuścił kilka ligowych spotkań w rozgrywkach 2019/2020. Zarząd Barcelony razem ze sztabem zdają sobie sprawę, iż szczyt formy Luis ma już za sobą. W związku z tym, klub zamierza pożegnać się ze snajperem.

Suarez odejdzie za darmo

Jak twierdzi Gerard Romero, Ronald Koeman skontaktował się telefoniczne z Suarezem. Cel rozmowy był jasny. Urugwajczyk usłyszał od nowego szkoleniowca „Dumy Katalonii”, iż ma wolną rękę w kontekście poszukiwania nowego zespołu.

Kontrakt 33-latka zostanie rozwiązany, dlatego Luis odejdzie z klubu za darmo. Według informacji Fabrizio Romano wiele zespołów jest zainteresowanych napastnikiem.

Powrót do Ajaksu?

Nie jest tajemnicą, iż Ajax przywita Suareza z powrotem z otwartymi ramionami. Rozwiązanie kontraktu zawodnika z „Dumą Katalonii” z pewnością sprzyjają realizacji tej transakcji.

 

 

Komentarze

komentarzy