Lukaku odpowiada Neville’owi. „On na tym zarabia”

W przeszłości Romelu Lukaku wielokrotnie był oskarżany o zbyt dużą liczbę kilogramów. Tego zarzutu postanowił użyć nawet Gary Neville, który po odejściu Belga do Interu nie zostawił na snajperze suchej nitki.

Anglik na Twitterze stwierdził, że piłkarzowi Manchesteru United nie przystoi nadwaga. Legenda „Czerwonych Diabłów” jak widać nie miał najlepszej opinii o grze reprezentanta Belgii, wytykając mu dodatkowo brak profesjonalizmu. Po jakimś czasie 26-latek postanowił odpowiedzieć aktualnemu ekspertowi „Sky Sports”:

– Neville może mówić o mojej wadze, ale nigdy nie powinien mówić o moim profesjonalizmie. Wszyscy trenerzy, których miałem, mieli o mnie podobne zdanie. Solskjaer na treningach zawsze powtarzał, że ciężko pracuje i staram się notować progres. To samo Jose Mourinho i Roberto Martinez. Teraz z pewnością podobną opinię ma Antonio Conte. Ostatni rok był dla mnie po prostu zły. Zdarza się to w piłce nożnej. Musisz tylko iść dalej. Nie zamierzam tu siedzieć i reagować negatywnie. Jesteśmy dorosłymi mężczyznami. On jest ekspertem. Zarabia za powiedzenie tego rodzaju rzeczy. Ja z kolei zarabiam na grze w piłkę nożną – podsumował Belg.

Krytyka Lukaku ze względu na wagę pojawiła się już wielokrotnie. Te zarzuty się jednak kończą, gdy nowy snajper Interu zdejmie koszulkę. Wówczas o jakiejkolwiek nadwadze nie ma zwyczajnie mowy. Jego odejście z Old Trafford należy jedynie traktować w kwestiach sportowych. Ole Gunnar Solskjaer preferuje grę z szybszymi zawodnikami w ofensywie, którzy dobrze się czują w grze kombinacyjnej.

Głównie dlatego jego „dziewiątką” został Marcus Rashford, a Anglik w drugiej połowie poprzedniego sezonu prezentował dobrą formę. Mimo to nie należy zapominać o wkładzie Lukaku w United. 42 bramki w 96 spotkaniach nie jest katastrofalnym wynikiem, o czym fani z Old Trafford z pewnością nie powinni zapominać.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy