Lukaku zdecydował o transferze. Manchester United ustalił cenę za Belga!

Romelu Lukaku

Sytuacja z transferem Romelu Lukaku posuwa się w iście żółwim tempie. Belg ma zamiar odejść z Old Trafford, ale problemem nadal jest cena. Manchester United oczekuje bowiem za swojego zawodnika około 75 milionów funtów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Wczoraj doszło do spotkania pomiędzy dyrektorem generalnym Interu, a agentem zawodnika. Beppe Marotta po rozmowach z Federico Pastorello przyznał, że jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek porozumienie. Do dziennikarzy zwrócił się także włoski przedstawiciel napastnika:

– Lukaku to marzenie dla Interu i nie jest to łatwe do zrealizowania. Dla mnie jednak nic nie jest niemożliwe. Romelu jasno wyraził swoje plany. Zobaczymy co się wydarzy.

Lukaku jest obecnie na wakacjach w Los Angeles, ale słowa agenta oraz jego wcześniejsze wypowiedzi o Conte jasno wskazują, że marzy o zmianie klimatu. Belg kilkukrotnie w przeszłości wspominał, że pewnego dnia zechce sprawdzić się w Serie A. Teraz sytuacja jest dla niego idealna, ponieważ ekipę z Mediolanu przejął Antonio Conte.

Włoski szkoleniowiec pragnął mieć 26-latka u siebie podczas pracy w Chelsea i Juventusie, ale wówczas splot pewnych wydarzeń nie pozwolił przeprowadzić tych transferów. Teraz United wykazują gotowość, aby sprzedać swojego snajpera, ale tylko i wyłącznie za odpowiednie pieniądze.

Lukaku wolałby, aby jego przyszłość została rozwiązana, zanim kadra United poleci do Perth na przedsezonowe tournee 7 lipca. Zgodnie z informacjami „Manchester Evening News” snajper nie czuje się ważny w drużynie Ole Gunnara Solskjaera, tak jak miało to miejsce za rządów Jose Mourinho. To właśnie reprezentant Belgii najdotkliwiej odczuł zwolnienie Portugalczyka w grudniu 2018 roku.

Transferowe okienko w Premier League zamyka się 8 sierpnia, ale włoskie drużyny mogą przeprowadzać transfery aż do początku września. Trudno się jednak spodziewać, że „Czerwone Diabły” wypuszczą po rozpoczęciu sezonu swojego piłkarza, nie znajdując wcześniej dla niego następcy.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy