Łukasz Fabiański przedłużył kontrakt z West Hamem!

Niezwykle imponujący sezon rozgrywają zawodnicy West Hamu, którzy zajmują aktualnie piąte miejsce w Premier League. Spora w tym zasługa Łukasza Fabiańskiego, który niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Nic dziwnego, że klubu ze stolicy Anglii przedłużył kontrakt z polskim golkiperem. Łukasz Fabiański podpisał umowę do czerwca 2022 roku! 

Fabiański trafił do West Hamu ze Swansea w 2018 roku. Ekipa „Młotów” zapłaciła wtedy za polskiego bramkarza 8 milionów euro. Dla samego Fabiańskiego był to niewątpliwy awans sportowy, gdyż zespół „Łabędzi” w trakcie kampanii 2017/2018 spadł z ligi, co oznaczało, iż Polak grałby na zapleczu angielskiej ekstraklasy.

Dobry sezon wynagrodzony kontraktem

Kampania 2020/2021 jest dla Łukasza Fabiańskiego bardzo udana. Polak rozegrał do tej pory 25 spotkań w Premier League, w których dziewięciokrotnie zachowywał czyste konto. Jest to najlepszy wynik 35-latka podczas pobytu w West Hamie. Co więcej, Fabiański ma spore szanse, by poprawić swój rekord z kampanii 2014/2015, podczas której trzynaście razy kończył mecz bez straty bramki.

Nic dziwnego, że zarząd West Hamu jest zadowolony z postawy 35-latka chce zatrzymać Polaka w swojej drużynie. Klub ze stolicy Anglii poinformował w środę, iż Łukasz Fabiański przedłużył swój kontrakt do czerwca 2022 roku. W takich słowach reprezentant Polski skomentował podpisanie nowej umowy – Jestem bardzo zadowolony. Chcę dalej ciężko pracować i osiągać dobre wyniki dla klubu.

Komentarze

komentarzy