Łukasz Teodorczyk wraca do Belgii!

Łukasz Teodorczyk (fot.empireofthekop)

Po dwóch latach pobytu we Włoszech, Łukasz Teodorczyk wraca do Belgii. Według ostatnich doniesień mediów, 29-latek zostanie graczem Charleroi. Polak trafi do ekipy z Jupiler Pro League na zasadzie wypożyczenia.

Nie będzie Łukasz Teodorczyk dobrze wspominać swojego pobytu na Półwyspie Apenińskim. Polski snajper przez dwa sezony rozegrał dla Udinese 32 spotkania, spędzając na murawie raptem 732 minuty. W tym czasie Teodorczyk zdobył zaledwie jednego gola oraz zaliczył jedną asystę.

Łukasz Teodorczyk w Charleroi

Już podczas zimowego okna transferowego wydawało się, że Łukasz Teodorczyk zmieni klub. W mediach przewijały się nawet nazwy polskich ekip, jednakże do żadnej transakcji nie doszło. Teodorczyk dograł sezon w Udinese, odgrywając marginalną rolę w zespole. Według informacji Piotra Koźmińskiego z Super Expressu, Teodorczyk wkrótce zakończy swój pobyt w Udine. Przynajmniej na rok.

Jak donosi bowiem wspomniany dziennikarz, Polak trafi na wypożyczenie do Charleroi. Belgijski klub bardzo dobrze radzi sobie w lidze, co potwierdza pozycja lidera po ośmiu kolejkach. W ostatnim czasie piłkarze Charleroi zanotowali jednak dwie porażki. Jedna z nich miała miejsce w eliminacjach do Ligi Europy. Starcie z belgijskim klubem wygrał Lech Poznań.

Komentarze

komentarzy