Luke Shaw wynagrodzony. Anglik z nowym, długoterminowym kontraktem!

Luke Shaw (fot.skysports)

Na palcach jednej ręki można wymienić piłkarzy Manchesteru United, którzy w obecnym sezonie nie zawodzą. Jednym z nich jest Luke Shaw. Angielski obrońca świetnie rozpoczął sezon Premier League, strzelając swoją pierwszą bramkę w klubie w trakcie spotkania inauguracyjnego. Po trzech miesiącach regularnej gry, zawodnik otrzymał propozycję kontraktu. 

Bardzo trudną drogę przeszedł piłkarz „Czerwonych Diabłów” od momentu transferu do klubu z Old Trafford, aż po dzień dzisiejszy. Warto pamiętać, że Shaw dołączył do ekipy z Manchesteru na początku lipca 2014 roku. Szybko zatem można policzyć, że obecne rozgrywki są już piątym sezonem zawodnika w klubie. Przy tylu latach pobytu w drużynie, Luke rozegrał „zaledwie” 50 spotkań w lidze.

Powód absencji przeważnie był taki sam – kontuzja. Przez ostatnie trzy lata lewy obrońca zmagał się z kilkoma urazami. Brak regularnych treningów powodował także, że Jose Mourinho preferował wystawiać na lewą flankę Ashleya Younga. Obecny sezon jest dla Luke’a Shawa jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym w ekipie „Czerwonych Diabłów”. Anglik w końcu przekonał do siebie portugalskiego trenera, który od kilku miesięcy zaczął regularnie wystawiać zawodnika.

Dobra postawa piłkarza została zauważona także przez sam zarząd. Według wielu angielskich źródeł (m.in. Sky Sports czy BBC), Luke Shaw podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z Manchesterem United. Umowa ma obowiązywać do 2023 roku, a sam piłkarz ma inkasować 150 tysięcy funtów tygodniowo. Wcześniejszy kontrakt zawodnika był ważny tylko do końca czerwca 2019 roku.

Mieszane uczucia kibiców

Kibicom „Czerwonych Diabłów” nie umknęła oczywiście podwyżka, jaką otrzymał Shaw. Wcześniej Luke zarabiał 100 tysięcy funtów tygodniowo, w związku z tym jego pensja wzrosła o 50%. Sam pomysł przedłużenia kontraktu został odebrany przez sympatyków Manchesteru w dwojaki sposób. Jedna grupa kibiców oceniła pozytywnie podpisanie nowego kontraktu, zauważając wkład piłkarza dla drużyny, inni natomiast jasno zasugerowali, że nowa umowa została przedstawiona Anglikowi za wcześnie i sama podwyżka jest za wysoka.

Luke Shaw z pewnością jest zadowolony z możliwości gry dla klubu z Old Trafford przez kolejne lata. Lewy obrońca „Czerwonych Diabłów” niejednokrotnie wykazywał przywiązanie do zespołu i nigdy nie wyrażał specjalnej chęci opuszczenia drużyny z powodu braku regularnej gry.

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy