Lyon ma nowego trenera. Został nim Peter Bosz!

Rozczarowujący finisz sezonu zanotowali piłkarze Lyonu, którzy przegrali ostatni mecz kampanii, efektem czego zajęli czwarte miejsce oznaczające grę w Lidze Europy, zamiast kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, że z klubem pożegnał się Rudi Garcia. Funkcję trenera w kolejnych rozgrywkach będzie pełnić Peter Bosz.

Piłkarze Lyonu stanęli przed szansą zagwarantowania sobie udziału w kwalifikacjach do LM. Zadanie w ostatniej kolejce nie było łatwe, gdyż zespół z Parc Olympique Lyonnais musiał liczyć na potknięcie Monaco. Dość niespodziewanie ekipa z Księstwa zremisowała z Lens. Problem w tym, że sensacyjną porażkę w starciu z Nice zaliczyli piłkarze Lyonu, którzy sami pozbawili się gry w kwalifikacjach do LM.

Peter Bosz nowym trenerem Lyonu

Zmiany były nieuniknione. Rudi Garcia pożegnał się z funkcją trenera zespołu. W sobotę Lyon poinformował za pośrednictwem swoich mediów, iż szkoleniowcem klubu będzie Peter Bosz.

Holenderski trener całkiem niedawno prowadził Bayer. Ze względu na rozczarowujące wyniki ekipy „Aptekarzy”, 57-latek został zwolniony z drużyny i teraz ma szansę spróbować swoich sił w Ligue 1.

Bosz podpisał z Lyonem dwuletni kontrakt.

Komentarze

komentarzy