Malcom coraz bliżej transferu. Dość niespodziewany wybór!

Czasem zastanawiamy się, co by było gdyby. Zapewne takie myśli przychodzą aktualnie do głowy jednemu z piłkarzy Barcelony. Malcom rok temu dokonał bardzo ważnego wyboru. Po dwunastu miesiącach 22-letni zawodnik może poważnie zastanawiać się, czy decyzja była słuszna. Brazylijczyk jest na wylocie z hiszpańskiej ekipy, a nowy klub nie do końca napawa optymizmem.

O transferze Malcoma w trakcie letniego okna transferowego w 2018 roku było naprawdę głośno. Wszystko za sprawą wielkiego zwrotu akcji w tej sprawie. Brazylijczyk wyruszył do Rzymu, by sfinalizować przenosiny do Romy, jednakże rzutem na taśmę ofertę przedstawiła zawodnikowi Barcelona. Malcom postanowił wybrać rywalizację w większym klubie, kosztem pewnej gry w wyjściowej jedenastce.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Po dwunastu miesiącach spędzonych w „Dumie Katalonii”, sytuacja piłkarza nie jest najlepsza. 22-latek rozegrał zaledwie 600 minut w lidze, nie dostając zbyt wielu szans od Ernesto Valverde. Największym problemem u piłkarza była bezradność. Malcom nie prezentował się na boisku na tyle źle, by rozegrać tylko kilka spotkań od pierwszego gwizdka. Większość z nich i tak miała miejsce, gdy Barcelona praktycznie zapewniła sobie mistrzostwo.

Po wielkich transakcjach związanych z de Jongiem i Griezmannem, zarząd „Dumy Katalonii” musi poszukać środków ze sprzedaży zawodników. Dość duży zastrzyk gotówki klub może otrzymać dzięki finalizacji transferu Malcoma. Jak informują włoskie i hiszpańskie media, Zenit jest w stanie spełnić wymagania Barcelony, wykładając za piłkarza 40 milionów euro. Co ciekawe, dziennikarz Nicolo Schira dodaje, iż sam Malcom pozytywnie rozpatruje przeprowadzkę do Rosji. Zawodnik miałby podpisać umowę ważną do 2024 roku.

Wybór klubu i decyzja samego piłkarza może zaskoczyć niejednego kibica. Media sugerowały, iż 22-latkiem zainteresowane są takie ekipy jak Borussia Dortmund czy Napoli. Przenosiny do Zenitu trudno porównać do dwóch wymienionych klubów. Warto jednak pamiętać, że Malcom cały czas jest młodym piłkarzem, a gra w lidze rosyjskiej może okazać się zaledwie przystankiem w karierze. Oby lepszym, niż w Barcelonie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy