Mamy to. Polska wygrywa ze Szwecją i jedzie na mistrzostwa świata!

O takim występie „Biało-Czerwonych” marzyliśmy. Reprezentacja Polski wygrywa ze Szwecją 2:0 i uzupełnia skład ekip, które wezmą udział w mistrzostwach świata w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza rozegrali świetną drugą połowę i całkowicie zasłużenie cieszą się z awansu.

Czesław Michniewicz zaskoczył, decydując się na grę z czwórką obrońców. Dodatkowo w środku pola pojawił się Jacek Góralski. „Biało-Czerwoni” dobrze weszli w ten mecz wykazując zdecydowanie więcej zaangażowania w ataku.

Pierwszą konkretną szansę stworzyli sobie Szwedzi. Piłkę w środku pola stracił Krystian Bielik. Przed doskonałą okazją na zdobycie bramki stanął Emil Forsberg, ale uderzenie gracza RB Lipsk świetnie obronił Wojciech Szczęsny.

Góralski o krok od czerwonej kartki

Ta sytuacja ewidentnie natchnęła naszych rywali, którzy coraz częściej meldowali się pod bramką Polaków. W 38. minucie „Biało-Czerwoni” mieli sporo szczęścia. Niebezpieczny faul wykonał Jacek Góralski. Sędzia sięgnął po żółty kartonik, a VAR nie interweniował przy tej sytuacji. Powtórki pokazały, że arbiter mógł pokazać czerwoną kartkę i raczej nikt nie miałby specjalnych pretensji.

Mocne wejście Krychowiaka

Czesław Michniewicz zdecydował się zmienić Góralskiego, za którego wszedł Grzegorz Krychowiak. Był to świetny ruch, gdyż w 48. minucie Krychowiak wywalczył rzut karny, a do piłki podszedł oczywiście Robert Lewandowski, który wykorzystał jedenastkę.

Wojciech Szczęsny rozgrywał świetny mecz. W  58. minucie Emil Forsberg miał drugą świetną okazję na zdobycie bramki, ale ponownie nasz golkiper zanotował kapitalną interwencję.

W 72. minucie Piotr Zieliński wykorzystał błąd jednego z defensorów Szwecji i podwyższył nasze prowadzenie. Ku zaskoczeniu wielu, nasi piłkarze dążyli do strzelenia kolejnego gola, ale świetnie między słupkami spisywał się Olsen, który obronił próby Bednarka oraz Lewandowskiego.

Świetna druga połowa w wykonaniu Biało-Czerwonych zadecydowała o awansie Polaków. Wygrała drużyna. Trzeba bowiem pochwalić wszystkich naszych zawodników, poczynając od Wojciecha Szczęsnego, kończąc na Robercie Lewandowskim.

Polska 2:0 Szwecja

1:0 Lewandowski k. 49′

2:0 Zieliński 73′