Manchester City był skazany na porażkę? Klątwa debiutanta podtrzymana!

Bardzo długo sympatycy Manchesteru City czekali na finał Ligi Mistrzów. Podopiecznym Pepa Guardioli udało się dojść do ostatecznego starcia w trakcie sezonu 2020/2021. Tym samym „The Citizens” po raz pierwszy w swojej historii zagrali w finale LM. Zespół z Eithad nie zdołał wygrać starcia jako debiutant i podtrzymał serię, która trwa już od ponad dwudziestu lat.

Manchester City był wyraźnym faworytem tej rywalizacji. „The Citizens” świetnie spisywali się podczas zakończonej kampanii, wygrywając zarówno tytuł mistrzowski, a także triumfując w Carabao Cup. Wydawało się, że Pep Guardiola zdobędzie dla ekipy z Etihad upragniony puchar Ligi Mistrzów.

Seria podtrzymana

W związku z finałem, pojawiło się mnóstwo statystyk dotyczących starcia Manchesteru City z Chelsea. Jedna z nich nie była na korzyść „The Citizens”. Mowa o wynikach debiutantów w finałach Ligi Mistrzów na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

Tuż przed sobotnim pojedynkiem, siedmiu ostatnich finalistów-debiutantów LM przegrywało ostateczne starcia. Teraz już ośmiu, gdyż „The Citizens” ulegli w rywalizacji z Chelsea 0:1.

Komentarze

komentarzy