Manchester City chce ściągnąć argentyński talent. Spore pieniądze na stole!

Kluby z Europy coraz więcej wydają na młodych zawodników z Ameryki Południowej. Wygląda na to, że ekipę Manchesteru City zasili wkrótce zaledwie 17-letni Dario Sarmiento, gracz argentyńskiego Estudiantes. Zespół z Etihad Stadium ma nadzieję, że już w 2021 roku Sarmiento zostanie piłkarzem „The Citizens”. 

Dario Sarmiento przebojem awansował do pierwszego zespołu Estudiantes. Mimo bardzo młodego wieku, 17-latek od czerwca zeszłego roku jest graczem głównej ekipy i zbiera bardzo dobre opinie u skautów. Nic dziwnego, że Manchester City chciałby zagwarantować sobie kartę zawodniczą Argentyńczyka.

Duży transfer

Jak twierdzi Fabrizio Romano, ekipa z Premier League jest bliska finalizacji transferu. Dario Sarmiento miałby dołączyć do angielskiego zespołu za kwotę 9 milionów euro plus bonusy. Cała transakcja może opiewać nawet na 19 milionów euro. Sarmiento naturalnie nie wkroczy od razu do pierwszej ekipy „The Citizens”. W czerwcu 2021 roku 17-latek miałby przybyć do Europy, by razem z City group podjąć decyzję w sprawie rozwoju kariery.

Komentarze

komentarzy