Manchester City finalizuje transfer Joao Cancelo. Mistrz Anglii będzie jeszcze silniejszy?!

Mistrz Anglii, Manchester City nie szalał do tej pory na letnim rynku transferowym, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę wzmocnień. Do drużyny dołączyli: Rodri, Angelino oraz Zack Steffen. Warto pamiętać, że za pomocnika Atletico „The Citizens” zapłacili 70 milionów euro, co jest jednocześnie rekordem transferowym tego klubu. Bardzo prawdopodobne jest, że zespół prowadzony przez Guardiolę wyda w oknie 100 milionów euro. Blisko przenosin na Etihad jest Joao Cancelo.

O portugalskiego defensora Manchester City walczył praktycznie od początku okna. Przedstawiciele „The Citizens” nie mogli jednak dojść do porozumienia z zarządem Juventusu. W pewnym momencie wydawało się, że transfer prawego obrońcy nie zostanie zrealizowany. W ostatnich dniach nastąpił poważny przełom w tej sprawie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Oba kluby uzgodniły bowiem warunki transakcji. Manchester City zapłaci mistrzowi Włoch 30 milionów euro, dodatkowo włączając w transfer kartę zawodniczą Danilo. Początkowo „Stara Dama” znacznie wyżej wyceniała swojego defensora, odrzucając podobną ofertę angielskiej ekipy. Najwidoczniej w szeregach zespołu z Turynu nastąpiły istotne zmiany, które przekonały zarząd do zaakceptowania propozycji.

Joao Cancelo już we wtorek ma przejść testy medyczne w Anglii. Dla Pepa Guardioli jest to kolejne duże wzmocnienie. W kontekście prawej obrony, hiszpański szkoleniowiec może mówić o bardzo dużym komforcie, gdyż w drużynie cały czas jest Kyle Walker.

Największą bolączką „The Citizens” pozostaje środek obrony. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że klub nie sprowadzi w tym oknie następcy Vincenta Kompany’ego.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy