Manchester City pokonał Real Madryt 4:3!

Wielkie emocje towarzyszyły pierwszemu meczowi półfinałowemu Ligi Mistrzów. Manchester City pokonał Real Madryt 4:3!

Mecz idealnie otworzył się dla gospodarzy, którzy już po jedenastu minutach prowadzili 2:0 dzięki trafieniom De Bruyne oraz Jesusa. Real Madryt odpowiedział jeszcze przed przerwą, kiedy doskonałe dośrodkowanie Mendy’ego wykorzystał Karim Benzema.

Po zmianie stron znów do ataku przystąpił zespół Pepa Guardioli. W 53. minucie po przechwycie na połowie rywala Fernandinho dośrodkował na pole karne rywala, a tam świetnie odnalazł się Phil Foden. Już 120 sekund później ponownie kontaktowe trafienie zdobyli przyjezdni, a tym razem jego autorem okazał się Vinicius, który przeprowadził kapitalny rajd od połowy boiska, który zakończył golem na 2:3.

W ostatnim kwadransie gry padły kolejne bramki. Najpierw na 4:2 trafił Bernardo Silva, który oddał mocny strzał pod poprzeczkę bramki Realu. Królewscy ostatecznie zmniejszyli rozmiary przegranej po rzucie karnym, który w 81. minucie wykorzystał Karim Benzema.

Manchester City pokonał Real Madryt 4:3 i ze skromną zaliczką wybierze się na Santiago Bernabeu. Rewanż zaplanowano na następną środę.

Manchester City – Real Madryt 4:3
Gole: 1:0 De Bruyne; 2:0 Jesus; 2:1 Benzema; 3:1 Foden; 3:2 Vinicius; 4:2 Bernardo; 4:3 Benzema (karny)