Manchester City poszukuje następcy Sergio Aguero. Pep Guardiola wskazał już pierwszą opcję?!

Lata świetności Sergio Aguero na Etihad Stadium powoli dobiegają końca. Argentyńczyk zaczyna mieć problemy zdrowotne, a wygasający kontrakt 32-latka tylko napędza spekulacje w sprawie przyszłości napastnika. Według ostatnich doniesień mediów, Manchester City zamierza wkrótce sprowadzić odpowiedniego następcę Aguero. Jednym z kandydatów jest Darwin Nunez.

Od końcówki czerwca Sergio Aguero ma problemy zdrowotne. Najpierw Argentyńczyk nabawił się dość poważnej kontuzji kolana, a niedawno 32-latek zmagał się z urazem uda. Pep Guardiola musi zatem szukać rozwiązań, by zachować odpowiedni balans podczas nieobecności snajpera.

Jak twierdzi „The Telegraph” sztab szkoleniowy Manchesteru City oraz zarząd klubu są świadomi, iż czas Aguero w drużynie powoli dobiega końca. Nie wiadomo w ogóle, czy Sergio będzie reprezentować barwy zespołu podczas sezonu 2021/2022, gdyż aktualny kontrakt zawodnika obowiązuje tylko do końca czerwca przyszłego roku.

Pierwsza opcja

Według informacji wspomnianego źródła, Pep Guardiola wskazał na transfer napastnika jako priorytet w kontekście letniego okna. Jedną z opcji ma być Darwin Nunez, piłkarz Benfiki. 21-latka z pewnością należy do grona dobrze zapowiadających się napastników. Urugwajczyk niedawno dołączył do portugalskiego klubu za kwotę 24 milionów euro.

Początki Nuneza w Benfice nie były łatwe. Co ciekawe, 21-latek odblokował się w starciu z Lechem Poznań, zdobywając trzy gole w meczu przeciwko polskiej drużynie. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Darwin Nunez ma już na swoim koncie 5 bramek i 6 asyst w 11 występach. Warto pamiętać, że w trakcie letniego okna, Manchester City za 68 milionów euro sprowadził z Benfiki Rubena Diasa. Nie zaskakuje zatem fakt, iż ekipa „The Citizens” ponownie spogląda na portugalski klub.

Komentarze

komentarzy