„Manchester City i PSG muszą zostać ukarani” – pierwsze groźby Hiszpanów

Manchester City i PSG zostaną ukarane?
Manchester City i PSG zostanie ukarane?

Z każdym kolejnym dniem nie milkną głosy na temat ostatnich doniesień „Der Spiegel”. Niemiecki dziennik ujawnił, że Manchester City wraz z PSG przewartościowywały wiele umów sponsorskich. Po co? Głównie, aby pomóc sobie w spełnieniu wymagań finansowego fair play. Tym razem na temat całej sytuacji wypowiedział się rzecznik La Liga.

Oba kluby w 2014 roku rozmawiały z ówczesnym sekretarzem UEFA, Giannim Infantino, nad różnymi umowami sponsorskimi, które głównie były finansowane przez właścicieli klubów za pomocą spółek z Kataru oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Takie zagrywki okazały się niezgodne z prawem. Jednak obecny prezydent FIFA kilka lat temu nie zamierzał przeszkadzać europejskim gigantom w tych oszustwach. Ba, zwyczajnie im w tym pomagał.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Manchester City w lakonicznym oświadczeniu oznajmił, że nie ma zamiaru komentować rewelacji dziennikarzy, które mają za zadanie zniszczenie reputacji ich klubu. Głos w całej sprawie zabrała jednak La Liga. Władze hiszpańskiej ekstraklasy od kilku lat krytykują PSG i City, które nie mają problemu z wydawaniem ogromnych pieniędzy na transfery.

– Dokumenty udostępnione przez „Der Spiegel” potwierdzają to, o czym mówiliśmy przez lata. Zarówno PSG jak i Manchester City oszukują i powinny zostać ukarane. Mamy nadzieję, że UEFA podejmie właściwe decyzje. Jeśli tak się nie stanie, zrobimy to, co powiedzieliśmy wcześniej – zamierzamy wszcząć postępowania w sprawie konkurencji wraz z organami Unii Europejskiej – stwierdził rzecznik La Liga, Joris Evers.

Te słowa brzmią dość poważnie i raczej nie są rzucane na wiatr. Co z tego ostatecznie wyniknie? Jesteśmy tego bardzo ciekawi.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy