Manchester City szykuje nową ofertę za Koulibaly’ego!

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly

Mimo transferu Nathana Ake, Manchester City nadal rozważa wzmocnienie środka defensywy. Priorytetem „The Citizens” jest Kalidou Koulibaly z Napoli. Według ostatnich doniesień mediów, ekipa z Etihad Stadium przygotowuje nową ofertę.

Od kilku lat, Kalidou Koulibaly przymierzany jest do transferu. Najczęściej w kontekście senegalskiego obrońcy wymienia się kluby z Premier League. Faworytem w wyścigu o 29-latka wydaje się Manchester City. Pep Guardiola mocno nalega na transfer tego defensora, a zakończenie spekulacji w sprawie Messiego z pewnością pomoże „The Citizens” w zrealizowaniu tak dużej transakcji.

Będzie oferta za Koulibaly’ego

Jak informuje bowiem Fabrizio Romano, Napoli oczekuje za swojego defensora około 75 milionów euro. W tej sumie mieszczą się jednak wszystkie bonusy, dlatego kwota podstawowa transferu może być nieco mniejsza. Według wspomnianego dziennikarza, Manchester City przygotowuje kolejną ofertę za Senegalczyka. Na ten moment szczegóły propozycji nie są znane.

Trudne negocjacje

Zrealizowanie tego transferu z pewnością nie będzie łatwe. Manchester City pozostaje bowiem w kiepskich relacjach z Napoli. Wszystko za sprawą przeprowadzki Jorginho do Chelsea w 2018 roku. Ekipa z Etihad Stadium osiągnęła wtedy słowne porozumienie z włoskim zespołem w sprawie sprowadzenia pomocnika. W ostatniej chwili drużyna z Neapolu zerwała układ, gdyż londyński klub zakontraktował Sarriego, który chciał w swoim zespole 28-latka.

 

Komentarze

komentarzy