Manchester City wygrywa z Chelsea po golu Kevina De Bruyne!

Kwestia mistrzostwa Premier League wydaje się coraz bardziej przejrzysta. Kolejny ważny krok w tym kierunku poczynili gracze „The Citizens”. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali domowe starcie z Chelsea 1:0, a decydującego gola strzelił Kevin De Bruyne.

Przebieg meczu nie mógł zaskoczyć żadnego sympatyka angielskiej piłki. Manchester City od razu przejął inicjatywę na murawie, a Chelsea próbowała opierać się na kontratakach. Być może ta taktyka okazałaby się trafiona, gdyby nie kiepska forma Hakima Ziyecha, który niejednokrotnie marnował szanse „The Blues” na stworzenie dogodnej sytuacji.

Najlepsza szansa na zdobycie bramki miała miejsce w 40. minucie rywalizacji. „The Citizens” przejęli futbolówkę blisko pola karnego rywali. Piłka powędrowała do Jacka Grealisha, który wykonał obiecujący strzał. Między słupkami Chelsea świetnie zachował się Kepa Arrizabalaga, który uchronił swój zespół przed utratą gola.

De Bruyne daje zwycięstwo „The Citizens”

Początek drugiej połowy mógł dawać nadzieję na nieco bardziej wyrównany pojedynek. Starania „The Blues” nie trwały jednak długo. Jedyną szansę podopieczni Thomasa Tuchela stworzyli sobie w 48. minucie potyczki. Lukaku oddał strzał, ale dobrze w tej sytuacji interweniował Ederson.

Akcja bramkowa miała miejsce na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Kevin De Bruyne popędził w stronę pola karnego Chelsea i wykonał strzał, z którym nie poradził sobie Kepa Arrizabalaga. Tym sposobem „The Citzens” sięgnęli po trzy punkty, a przewaga Manchesteru City nad drugim zespołem wynosi aż 13 punktów.

Manchester City 1:0 Chelsea

1:0 Kevin De Bruyne 70′