Manchester City zaoferował ogromne pieniądze za Jose Gimeneza?!

Od początku letniego okna transferowego Manchester City poszukuje wzmocnień do linii defensywy. Klub powiększył swój zespół o Nathana Ake, za którego „The Citizens” zapłacili około 45 milionów euro. Holenderski obrońca najprawdopodobniej nie zakończy zakupów drużyny w kontekście tej pozycji. Cały czas Pep Guardiola chce wzbogacić swój skład o kolejnego, środkowego defensora. Jedną z opcji wydaje się Jose Maria Gimenez. Według ostatnich doniesień mediów, Manchester City złożył ogromną propozycję za piłkarza Atletico.

Przez kilka tygodni priorytetem ekipy z Ethiad Stadium był Kalidou Koulibaly. Za sprawą kiepskich relacji z Napoli, a także trudnych negocjacji, oba zespoły nie mogą dojść do porozumienia w sprawie kwoty transferu Senegalczyka. Wygląda na to, że Manchester City zaczął skupiać swoją uwagę na innym defensorze.

Wielka oferta za Gimeneza?

Jak donosi „AS”, przedstawiciele „The Citizens” w ostatnim czasie złożyli ogromną propozycję za Jose Marię Gimeneza. Według wspomnianego źródła, mistrz Anglii z sezonu 2018/2019 zaoferował 89 milionów euro kwoty podstawowej wzbogaconej o 5 milionów euro, które byłyby wypłacone Atletico w postaci bonusów.

Hiszpański dziennik dodaje, iż Manchester City nie otrzymał jeszcze odpowiedzi. Atletico nie chce sprzedawać swojego obrońcy, a klauzula Gimeneza wynosi 120 milionów euro. Aktualna sytuacja na świecie sprawia jednak, iż madrycki zespół nie może przejść obojętnie obok takiej propozycji.