Manchester City zarobi na transferze Jadona Sancho?!

Jadon Sancho
Jadon Sancho

Coraz więcej informacji pojawia się w sprawie transferu Jadona Sancho do Manchesteru United. Anglik rzekomo ustalił już warunki indywidualnego kontraktu. Pozostają zatem rozmowy między klubami w sprawie kwoty transakcji. Przeprowadzce Sancho na Old Trafford po części może kibicować Manchester City. Ekipa „The Citizens” otrzyma bowiem pewien procent kwoty, jaką zarobi Borussia Dortmund.

Jadon Sancho trafił do BVB pod koniec sierpnia 2017 roku. Młody Anglik nie mógł wtedy liczyć na występy w pierwszym zespole Pepa Guardioli, dlatego ofensywny gracz zdecydował się na zmianę otoczenia. W momencie sprzedaży, Manchester City zarobił około 8 milionów euro.

Procent od sprzedaży

Jak informuje m.in. Kicker czy The Times, zespół z Ethiad Stadium ustalił także, iż Borussia Dortmund wypłaci część kwoty, którą otrzyma za przyszły transfer Sancho z BVB do innego klubu. Według niemieckiego źródła mowa o 15% tej sumy.

Jeśli zatem niemiecki klub sprzeda Anglika za kwotę, o której mówi się w mediach (120 milionów euro), to Manchester City zarobi około 18 milionów euro.

Komentarze

komentarzy