Manchester musi zacząć działać. Niepewna przyszłość Juana Maty

Juan Mata
Juan Mata chce pozostać w Anglii.

Juan Mata to niewątpliwy bohater środowego spotkania Manchesteru z Juve. Hiszpański pomocnik strzelił bramkę z rzutu wolnego w 86. minucie spotkania, napędzając tym sam swój zespół do zwycięstwa. Przyszłość zawodnika „Czerwonych Diabłów” jest jednak niepewna. Wszystko za sprawą kontraktu, który ważny jest tylko do końca czerwca 2019 roku.

Kiedy 26 maja 2016 roku Jose Mourinho został ogłoszony nowym menadżerem Manchesteru United, wielu ekspertów głosiło koniec Juana Maty na Old Trafford. Taka teza wynikała ze wcześniejszej współpracy Portugalczyka z hiszpańskim zawodnikiem. Juan Mata opuścił Stamford Bridge w 2014 roku, podczas zimowego okna transferowego. Jaki był powód zmiany barw klubowych? Według mediów, Jose Mourinho nie widział w swoich planach ofensywnego pomocnika, a numerem jeden w jego zespole był Oscar.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Warto zaznaczyć, że Juan Mata nie rozgrywał wtedy słabego sezonu. Co więcej, wielu kibiców „The Blues” nie kryło swojego niezadowolenia w momencie, kiedy ogłoszono transfer piłkarza do United. Mata z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem „Czerwonych Diabłów”. Taki stan rzeczy utrzymywał się w momencie prowadzenia drużyny przez Davida Moyesa oraz był kontynuowany w trakcie pracy Louisa van Gaala.

Sytuacja Hiszpania nieznacznie zmieniła się od rozpoczęcia ponownej współpracy z Jose Mourinho. Choć Portugalczyk nie dawał takiej samej liczby minut Macie co poprzedni menadżerowie, to Juan był ważnym elementem w układance trenera. Taką samą rolę Juan Mata odgrywa w obecnym sezonie. Pomocnik „Czerwonych Diabłów” zaliczył bardzo ważne trafienie w spotkaniu z Newcastle, kiedy strzelił kontaktową bramkę z rzutu wolnego na 1-2. Swój wyczyn Mata powtórzył we wspominanym meczu ze „Starą Damą” w ramach 4. kolejki fazy grupowej LM.

Dobra postawa zawodnika rozpoczęła dyskusje wśród kibiców w sprawie nowego kontraktu. Aktualna umowa, na mocy której Mata zarabia 140 tyś. funtów tygodniowo, obowiązuje tylko do końca czerwca 2019 roku. W związku z tym, Juan Mata już w styczniu może rozpocząć wstępne negocjacje z nowym zespołem. Doniesienia z angielskich mediów sugerują jednak, że sam zawodnik preferuje podpisanie kontraktu z „Czerwonymi Diabłami”. Jeśli jednak klub nie złoży żadnej oferty, piłkarz poszuka sobie nowego miejsca w innym zespole Premier League.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy