Manchester United ma alternatywę dla Jadona Sancho?

Jadon Sancho
Jadon Sancho

Nie jest tajemnicą, iż Jadon Sancho to główny cel transferowy Manchesteru United na letnie okno. Zespół z Old Trafford dołoży wszelkich starań, by sprowadzić Anglika do swojego klubu. Jeśli jednak ta misja się nie uda, to drużyna prowadzona przez Solskjaera może skorzystać z  alternatywy. Jak się okazuje, to Ousmane Dembele.

Jeszcze kilka miesięcy temu Manchester United był przekonany, że Jadon Sancho wkrótce trafi na Old Trafford. Wszystkie rozmowy z przedstawicielami zawodnika szły po myśli „Czerwonych Diabłów”. Dodatkowo, zespół wielokrotnego mistrza Anglii nie widział problemu w kontekście kwoty, jaką miałby zapłacić Borussii Dortmund.

Zebrać fundusze

Ze względu na kryzys wywołany koronawirusem, nawet czołowy europejski klub musi rozważnie podchodzić do jakiejkolwiek transakcji. Nie zaskakuje zatem fakt, iż transfer rzędu 100 milionów euro jest odpowiednio analizowany. Mowa o takiej kwocie, gdyż zarząd BVB nie zamierza bowiem sprzedawać swojego czołowego zawodnika za mniejsze pieniądze.

Manchester United postara się zebrać odpowiednie środki. Można przypuszczać, że klub z Old Trafford sprzeda kilku swoich graczy. Na liście transferowej znajdą się zapewne tacy piłkarze, jak Alexis Sanchez, Marcos Rojo, Phil Jones oraz Chris Smalling.

Ousmane Dembele alternatywą?

W wyniku przedłużenia okna transferowego, Manchester United nie miał większych obaw co do realizacji transakcji. Jeśli wierzyć jednak doniesieniom mediów, Borussia Dortmund dała „Czerwonym Diabłom” czas do 10 sierpnia, by wykonać transfer.

Według informacji „The Athletic”, kilka czynników, takich jak kryzys, wygórowane żądania, a także ustalony termin mogą spowodować, iż Manchester United rozważy tańszą alternatywę dla Sancho. To Ousmane Dembele z Barcelony. Francuz ma ważny kontrakt do 2022 roku, a jego pozycja w ekipie „Dumy Katalonii” nie jest stabilna ze względu na kontuzje. W związku z tym, zespół z Camp Nou z pewnością będzie oczekiwać znacznie mniejszych pieniędzy za 23-latka, niż BVB za Sancho.

Komentarze

komentarzy