Manchester United nie zamierza spełniać warunków Herrery. Transfer Hiszpana przesądzony?

Nie wszystko układa się po myśli „Czerwonych Diabłów”. Co prawda, Manchester United w ostatnim czasie podpisał umowę z Solskjaerem, natomiast media informują o bliskim porozumieniu w sprawie kontraktu Rashforda. Pojawiają się również negatywne wiadomości. Według angielskich źródeł, klub nie zamierza spełniać warunków Andera Herrery. Tym samym, piłkarz najprawdopodobniej opuści Old Trafford. 

Rozmowy w sprawie przedłużenia umowy były prowadzone od dłuższego czasu. Na początku lutego wydawało się, że obie strony dojdą do porozumienia w sprawie warunków kontraktu. Kłopoty pojawiły się w momencie, gdy po zawodnika zgłosili się przedstawiciele PSG. Klub ze stolicy Francji zaproponował Hiszpanowi atrakcyjną ofertę, dlatego teoretycznie Manchester musiał poprawić swoją propozycję.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Problem w tym, że wielokrotny mistrz Anglii nie zamierza spełniać warunków 29-latka. Według mediów, piłkarz oczekuje tygodniówki na poziomie ponad 200 tysięcy funtów tygodniowo. Dla zarządu są to oczekiwania nie do spełnienia. Tym samym, zawodnik najprawdopodobniej opuści klub, gdyż jego umowa ważna jest do końca obecnego sezonu.

Dla „Czerwonych Diabłów” byłaby to dotkliwa strata. Ander Herrera jest bowiem ważnym zawodnikiem w układance norweskiego szkoleniowca. Zespół z Old Trafford przeważnie decyduje się na grę z trójką środkowych pomocników. Dlatego też, odejście Hiszpana wymusiłoby na zarządzie transfer nowego piłkarza.

Ander rozegrał w tym sezonie łącznie 26 spotkań. We wszystkich rozgrywkach, 29-latek strzelił trzy bramki oraz zanotował trzy asysty. Pozycja zawodnika w zespole uległa poprawie w momencie, gdy Manchester United przejął Ole Gunnar Solskjaer. 46-latek często decydował się na wystawienie Hiszpana w pierwszym składzie.

W zupełnie innej sytuacji jest PSG. Francuski zespół może zyskać bardzo dobrego piłkarza „za darmo”. Od początku sezonu, Paryżanie mają spore problemy w środku pola. Klub w trakcie zimowego okna transferowego zasilił Leandro Paredes. Jak informują media, mistrz Francji zamierza szybko rozwiązać sprawę sprowadzenia Herrery, gdyż sam zawodnik miał już podpisał przedwstępną umowę.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy