Manchester United podąży drogą Liverpoolu? Klub czekają wielkie zmiany

Presja na Ole Gunnara Solskjaera po trzech porażkach w czterech ligowych meczach rośnie. Kibice Manchesteru United przejawiają coraz większa frustracje wobec działań klubu, krytykując przede wszystkim rodzinę Glazerów oraz Eda Woodwarda. Norweski trener nie ma jednak co liczyć na ciągła przychylność sympatyków z Old Trafford, którzy wierzą, że dni 46-latka są już raczej policzone.

Dzisiejsze informacje pochodzące z „Daily Mail” ujawniają nowe informacje związane ze szkoleniowcem. Władze klubu mają nadzieje, że Solskjaerowi za jakiś czas uda poprawić wyniki, jakie obecnie notuje jego zespół. Pomimo wydania sporych funduszy między innymi na obronę, zespół nadal nie prezentuje się dobrze chociażby w tej strefie boiska, a w lidze klub w 24 spotkaniach  zdobył zaledwie 34 punkty.

Trudno sobie wyobrażać jednak, że Ole zostanie zwolniony w trakcie obecnego sezonu. Z powodu przeszłości w United, nadal może on liczyć na zaufanie. Z drugiej strony trudno się spodziewać, że dostanie kilka lat na zdobycie pierwszego trofeum jak miało to miejsce w przypadku Kloppa.

Liverpool kilka lat temu borykał się z dość podobną sytuacją, kiedy zdecydowali się zwolnić Kenny’ego Dalglisha na rzecz Brendana Rodgersa. Z perspektywy czasu okazało się to dobrą decyzją, ponieważ w dalszej konsekwencji pomogło ona przebudować skład. Angielski dziennik dodaje o podobnym planie ze strony Manchesteru.

Nowym menedżerem miałby zostać Gareth Southgate. Anglik w kilka lat rozwinął narodową reprezentację, która aktualnie jest uznawana za faworyta EURO 2020. Oczywiście 49-latek trafił na bardzo utalentowane pokolenie, ale mimo wszystko potrafił umiejętnie je wprowadzać do kadry. Dodatkowo posiada odpowiednie umiejętności, które podobają się władzom klubu. Między innymi mowa tutaj o promowaniu młodych zawodników.

Szkoleniowiec regularnie odwiedza boiska treningowe drużyn Premier League, co wykorzystuje nie tylko do rozmów z trenerami o postępach swoich zawodników. Najczęściej czas podczas takich wycieczek spędza w klubie z Old Trafford. Być może jest to jakiś znak?

Komentarze

komentarzy