Manchester United pożegna się z sześcioma zawodnikami?!

Sporo pracy może mieć zarząd Manchesteru United w trakcie letniego okna transferowego. Jak informują media, zespół z Old Trafford zamierza pożegnać się z sześcioma zawodnikami. Żaden z tych graczy nie odgrywa aktualnie kluczowej roli w ekipie „Czerwonych Diabłów”.

Sympatyków angielskiej drużyny nie zaskoczą raczej doniesienia „The Telegraph”. Według wspomnianego źródła, Manchester United wysłucha ofert za Alexisa Sancheza, Chrisa Smallinga, Marcosa Rojo, Phila Jonesa, Jessego Lingarda oraz Diogo Dalota.

Długa lista

O sprzedaż niektórych wymienionych zawodników nie będzie łatwo. W kontekście Alexisa Sancheza na przeszkodzie mogą stanąć przede wszystkim zarobki samego piłkarza. Chilijczyk jest aktualnie wypożyczony do Interu. 31-latek całkiem dobrze radzi sobie na włoskich boiskach, co potwierdza fakt, iż w rywalizacji z Torino, Alexis zaliczył aż dziesięć kluczowych podań.

Zarząd mediolańskiej ekipy pozytywnie spogląda na wykup piłkarza z Manchesteru. Pytanie, czy sam Sanchez zgodzi się na znaczącą redukcję wynagrodzenia. Piłkarz inkasuje bowiem na Old Trafford 400 tys. funtów tygodniowo (nie wliczając bonusów). „Czerwone Diabły” z tego powodu dopłacają do pensji Chilijczyka (175 tys. funtów), mimo iż Alexis występuje w innym klubie.

Formalność?

Najbardziej klarowna wydaje się sytuacja Chrisa Smallinga. Roma chce wykupić defensora, a sam obrońca dobrze czuje się w Rzymie. Oba kluby muszą zatem dojść do porozumienia w kwestii kwoty transferu. Sugeruje się, że włoski klub jeszcze raz wypożyczy piłkarza, jednakże tym razem w umowie będzie widnieć zapis o obligatoryjnym wykupie Anglika. Mówi się, że na sprzedaży defensora Manchester United zarobi 21 milionów funtów.

Zmiany w defensywie

Aż czterech defensorów „Czerwonych Diabłów” może opuścić klub. Jednym z nich jest Marcos Rojo. Argentyńczyk drugą część sezonu spędził na wypożyczeniu w Estudiantes. Zarząd klubu ma nadzieję, że tym razem uda się znaleźć klub zainteresowany kupnem obrońcy. Kontrakt Rojo z Manchesterem United obowiązuje do 2021 roku.

Problemy zdrowotne Phila Jonesa powodują, że sztab szkoleniowy zespołu podjął decyzję, iż drużyna nie może już polegać na 28-latku. Z kolei Diogo Dalot chciałby walczyć o miejsce w składzie, jednakże konkurencja i konkretne wybory Solskjaera sprawiają, że transfer do innego zespołu może okazać się jedynym słusznym rozwiązaniem.

Zainteresowanie Lingardem

Według informacji „The Telegraph” spore zainteresowanie wśród klubów z Premier League wzbudza Jesse Lingard. Taki rozwój wydarzeń chciałby wykorzystać Manchester United, który na sprzedaży 27-latka może zarobić największe pieniądze w tym oknie transferowym.

Komentarze

komentarzy