Manchester United remisuje w starciu z Chelsea!

W czwartkowy wieczór w ramach 37. kolejki Premier League, piłkarze Manchesteru United rywalizowali na własnym obiekcie z Chelsea. Spotkanie obu drużyn zakończyło się remisem 1:1. Biorąc pod uwagę przebieg meczu, ten wynik może zadowolić zespół z Old Trafford.

Podczas pierwszej połowy meczu podopieczni Thomasa Tuchela mieli olbrzymią przewagę na boisku. Problem w tym, że skuteczność „The Blues” pozostawiała wiele do życzenia. Dogodnych okazji nie wykorzystał Kai Havertz. Swoją szansę miał również Reece James.

Manchester United skupił się przede wszystkim na obronie. Celny strzał wykonał Bruno Fernandesa, ale próba Portugalczyka nie mogła zaskoczyć Edouarda Mendy’ego.

Gole w drugiej połowie

Bramki zobaczyliśmy w drugiej części rywalizacji. W 60. minucie do siatki trafił Marcos Alonso. Chwilę później Cristiano Ronaldo doprowadził do wyrównania, wykorzystując świetne podanie Maticia. W końcowej fazie meczu „The Blues” już nie atakowali z takim zaangażowaniem, a jedyną konkretną szansę miał Reece James, który uderzył w słupek.

Walka o TOP 4 trwa. Aktualnie będąca na trzecim miejscu Chelsea ma sześć punktów przewagi nad Arsenalem oraz osiem oczek więcej niż Tottenham. Z kolei na szóstym miejscu jest Manchester United.

Manchester United 1-1 Chelsea

0-1 Marcos Alonso 60′

1-1 Cristiano Ronaldo 62′