Manchester United szykuje sporą podwyżkę dla Deana Hendersona?!

Dzięki swojej grze w Sheffield United, Dean Henderson sprawił spory ból głowy Solskjaerowi. Norweski szkoleniowiec nie będzie miał bowiem łatwego wyboru w kontekście pierwszego bramkarza w sezonie 2020/2021. Wszystko wskazuje na to, że Henderson zostanie jednak w ekipie „Czerwonych Diabłów” na przyszłą kampanię. Zarząd klubu przygotował dla 23-latka nowy kontrakt i ogromną podwyżkę.

Już podczas rozgrywek 2018/2019, Dean Henderson rozegrał świetny sezon, kończąc ligowe zmagania z 21 czystymi kontami. Żaden inny golkiper występujący wówczas w Championship nie mógł pochwalić się lepszym rezultatem.

Podczas ubiegłej kampanii, 23-latek bardzo dobrze radził sobie w Premier League. Anglik zyskał pewność siebie oraz zbudował silną pozycję na rynku. O golkipera Manchesteru United pyta kilka angielskich ekip, jednakże decyzja zarządu drużyny z Old Trafford wydaje się jednoznaczna. Henderson zostaje w zespole.

Nowy kontrakt

Według informacji Sky Sports, klub prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie kontraktu Hendersona. Bramkarz związany jest z „Czerwonymi Diabłami” do końca czerwca 2022 roku. Nowa umowa ma przedłużyć pobyt zawodnika o dwa lata. Dodatkowo, pojawi się zapis, który pozwoli zostać piłkarzowi w klubie jeszcze przez dwanaście miesięcy, czyli do 2025 roku.

Wraz z kontraktem, zarobki bramkarza pójdą w górę. Jak informuje wspomniane źródło, Dean Henderson ma otrzymać tygodniówkę na poziomie 100 tys. funtów tygodniowo.

Transfer Romero?

Przy takim obrocie spraw, Sergio Romero może opuścić Old Trafford. Argentyńczyk z pewnością nie zadowoli się rolą trzeciego golkipera w drużynie. Sytuację 33-latka obserwuje kilka zespołów z Premier League, m.in. Leeds czy Chelsea.