Manchester United w ostatniej chwili odwołał sparing. U szkoleniowca rywali zdiagnozowano koronawirusa

Zespoły z Premier League intensywnie przygotowują się do wznowienia rozgrywek. Już 17 czerwca gracze Aston Villi oraz Sheffield United zainaugurują restart sezonu. W związku z bliskim powrotem zmagań, niektóre drużyny korzystają z dozwolonej opcji, jaką są sparingi. Manchester United miał rozegrać taki mecz. W ostatniej chwili spotkanie odwołano.

Idea rozgrywania potyczek towarzyskich poprzedzających zmagania w lidze wydaje się całkowicie zrozumiała. Ekipy z Premier League oraz Championship mają możliwość odpowiedniego przygotowania się do rywalizacji. Trudno bowiem nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż sparingi to jedna z lepszych form treningu.

Manchester United odwołał mecz

W ramach spotkania przygotowawczego, Manchester United miał zmierzyć się w ośrodku treningowym Carrington z ekipą Stoke City. Drużyna „Garncarzy” również wkrótce wznowi zmagania ligowe, gdyż powrót Championship zaplanowano na 20 czerwca.

W ostatniej chwili sparing obu ekip odwołano. Jak się okazuje, powód był bardzo poważny.

Michael O’Neill zakażony

Poniedziałkowe testy w Championship wykazały, iż szkoleniowiec Stoke City, Michael O’Neill jest zakażony koronawirusem. Ważna informacja dotarła do zespołu tuż przed meczem towarzyskim z Manchesterem United. W związku z zaistniałą sytuacją, spotkanie odwołano.

Choć ekipa „Garncarzy” była już w ośrodku treningowym Manchesteru United, to jak informują media, zarówno gracze, jak i sam trener Stoke City nie mieli kontaktu z piłkarzami i sztabem „Czerwonych Diabłów”. Pozytywny test Michaela O’Neilla powoduje, iż trener  zostanie poddany odpowiedniej izolacji.

Komentarze

komentarzy