Manchester United wykorzystywany przez mniejsze kluby? Czerwone Diabły rezygnują z „chorych” negocjacji

Ole Gunnar Solskjaer (Manchester United)
Ole Gunnar Solskjaer (Manchester United)

Manchester United nie ma lekko podczas obecnego okienka transferowego. Klub z Old Trafford musi zastąpić Andera Herrere, a mniejsze kluby coraz częściej stawiają przed nimi zaporowe ceny za swoich zawodników. Doskonałym przykładem jest Newcastle United, które oczekuje za Seana Longstaffa gigantycznych wręcz pieniędzy.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Zgodnie z informacjami „The Telegraph”, Mike Ashley pragnie za pomocnika minimum 50 milionów funtów. Taką informację usłyszał wiceprezes wykonawczy United, Ed Woodawrd, który skontaktował się z Lee Charnleyem, dyrektorem zarządzającym Newcastle. Do tej pory klub z Manchesteru był skłonny wystosować ofertę na poziomie 18-20 milionów, co chyba całkowicie wyklucza dalsze negocjacje.

Taka kwota z pewnością mogła zszokować zarządcę szóstej drużyny Premier League. Longstaff w samej Premier League zaliczył jedynie 9 występów w angielskiej ekstraklasie, co tylko potwierdza, jak chory jest obecny rynek w Anglii.

Mimo to Newcastle doskonale zdaje sobie sprawę, że „Czerwone Diabły” są zdesperowane, aby dokonać transferu pomocnika i zapewne stąd te chore żądania. Angielscy dziennikarze zauważają, że wśród władz ekipy z Old Trafford istnieje coraz większe przekonanie o wykorzystywaniu przez mniejsze kluby.  

Punktem odniesienia dla „Srok” może być także transfer Aarona Wan-Bissaki. Jednak prawy obrońca ma za sobą dwa udane sezony wśród najlepszych, z kolei Longstaff głównie występował w…drugiej Premier League, gdzie prezentował się z dobrej strony. Mimo wszystko ten fakt nadal nie tłumaczy dlaczego te żądania są tak ekstremalne. Stanowisko Newcastle najprawdopodobniej zmusi Woodwarda do negocjacji z Southampton w sprawie Mario Leminy.

Solskjaer podkreślił w środę, że jego klub nie będzie zmuszony do nagłych decyzji i oczekuje transferów właściwych graczy po odpowiednich cenach. Czy takie słowa wykluczają także transfer innego Anglika – Harry’ego Maguire’a? Leicester oczekuje bowiem za swojego defensora ponad 80 milionów funtów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy