Manchester United znalazł alternatywę w przypadku odejścia De Gei

David De Gea
David De Gea

Dziś Manchester United oficjalnie pożegnał się z jednym hiszpańskim zawodnikiem, który w ostatnich miesiącach miał niebagatelne znaczenie dla zespołu. Czy latem z Old Trafford odejdzie kolejny tego typu zawodnik?

Mowa oczywiście o Davidzie De Gei, który nadal nie podpisał nowej umowy z „Czerwonymi Diabłami”. Obecny kontrakt golkipera wygasa po kolejnym sezonie i wielce prawdopodobne, że władze angielskiego klubu zechcą sprzedać Hiszpana już w letnim oknie transferowym.

Jeśli doszłoby do takiego ruchu, United będzie zmuszone szybko znaleźć następcę De Gei. Głównym kandydatem określono do tej pory Keylora Navasa, który był bliski przenosin do Manchesteru w 2015 roku. Wówczas jednak legendarna sprawa z faksem całkowicie położyła te wymianę z Realem Madryt. Teraz ma być już zupełnie inaczej.

Obecny kontrakt Navasa także wygasa w 2020 roku, a jego pozycja w zespole po transferze Thibaut Courtois zmalała. Reprezentant Kostaryki może mieć oczywiście nadzieje, że Zidane ponownie zacznie na niego stawiać, tak jak w końcówce sezonu, ale dziś trudno z pewnością odpowiedzieć na to pytanie.

Według informacji „AS-a”, 32-latek poprosił o pomoc w odejściu Jorge Mendesa, jednego z najlepszych agentów na piłkarskim rynku. W kręgu zainteresowań Navasem, oprócz United, jest także PSG oraz Porto.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy