Manchester United zostanie sprzedany? Glazerowie otrzymali ofertę nie do odrzucenia

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer

Manchester United od 2003 roku jest zarządzany przez rodzinę Glazerów. Po 16 latach te rządy mogą jednak dobiec końca. Wszystko za sprawą oferty ze strony Mohammada bin Salmana, który zaproponował Amerykanom oszałamiającą kwotę za sprzedaż klubu.

Mowa konkretnie o 3.8 miliarda funtów. To o ponad 3 miliardy więcej aniżeli Glazerowie zapłacili za United w 2003 roku. Kupcem ma zostać członek rodziny królewskiej Arabii Saudyjskiej.

Zgodnie z informacjami angielskich mediów, do transakcji miałoby dojść przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Obecni właściciele „Czerwonych Diabłów” w ostatnich miesiącach spędzali sporo czasu w Arabii Saudyjskiej na rozmowach o sprzedaży klubu. Saudyjska rodzina królewska posiada majątek w okolicach 850 miliardów funtów, więc zakup Manchesteru United będzie dla nich zaledwie jedną z wielu inwestycji.

Do tej pory Amerykanie byli przeciwni sprzedaży ich „dziecka”, ale tak gigantyczna oferta zmieniła ich zdanie. Zakup United przez Saudyjczyka będzie prawdopodobnie oznaczał masę wydanych pieniędzy przede wszystkim na transfery, aby jak najszybciej pod kątem sportowym prześcignąć Manchester City, który w ostatnich latach nieco odjechał ekipie z Old Trafford.

Póki co Manchester United odmawia komentarza w tej sprawie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy