„Ludzie myśleli, że jest przepłacony” – Mane szczerze o transferze Van Dijka

Sadio Mane i Virgil Van Dijk
Sadio Mane i Virgil Van Dijk

Przenosiny Virgila Van Dijka z Southampton za tak wielkie pieniądze sprawiły, że ten transfer poddano pod duże wątpliwości. Holender kosztował bowiem rekordowe, jak na obrońcę, 75 milionów funtów. Dziś żałować mogą inni, ponieważ to Liverpool pozyskał jednego z najlepszych obrońców na świecie.

Jak się okazuje, wątpliwości mieli także zawodnicy „The Reds”. Sadio Mane oceniając obecną dyspozycję swojego kolegi z boiska odparł:

– Virgil ma na nas duży wpływ, wszyscy to zresztą widzimy. Oczywiście w momencie podpisywania kontraktu, ludzie myśleli, że te pieniądze są przesadzone. Ale od tamtego czasu już każdy zapomniał o tej opłacie, ponieważ on jest w świetnej dyspozycji.  

– Przez ten rok wykonał dla nas wiele pracy. Cieszę się, że jestem jego kolegą z drużyny. Jest jednym z liderów naszej drużyny. Możesz to zobaczyć w każdym meczu. Udowodnił, że jest jednym z najlepszych obrońców na świecie.

W tym sezonie „The Reds” zaliczyli już 11 spotkań bez straty bramki, tracąc od początku sezonu zaledwie 7 goli.  To kapitalny wynik biorąc pod uwagę konkurencyjność w Premier League. Jak się okazuje, czasami warto „niby” przepłacić”, aby w konsekwencji otrzymać tak drogocenny diament. Na obecny moment wartość obrońcy zapewne przekracza już jego wartość z 2018 roku.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy