Marcello Lippi ogłosił zakończenie trenerskiej kariery!

Po wielu latach pracy, Marcello Lippi ogłosił zakończenie trenerskiej kariery. 72-latek w trakcie występu w jednym z mediów ujawnił, iż skończył swoją przygodę ze szkoleniem zawodników. Były selekcjoner Włoch nie wykluczył jednak, że nie będzie związany z piłką.

Marcello Lippi swoją trenerską karierę rozpoczął od młodzieżowej drużyny Sampdorii. Doświadczenie w szkoleniu Włoch zyskiwał pracując w takich ekipach, jak Pontedera, Siena, Pistoiese, Carrarese czy Cesena. Pierwszym większym klubem Marcello była Atalanta. Następnie, Lippi pracował w Napoli, by później przenieść się do Juventusu.

To właśnie w Turynie Marcello Lippi osiągał największe sukcesy w piłce klubowej. Podczas sezonu 1995/1996, Lippi wygrywał ze „Starą Damą” Ligę Mistrzów. W trakcie pierwszej przygody z Juventusem, 72-latek trzykrotnie cieszył się z tytułu mistrza kraju.

Triumf na mistrzostwach świata

Marcello Lippi w trakcie swojej kariery czterokrotnie podejmował się pracy w reprezentacji. Szkoleniowiec z pewnością najlepiej wspomina okres 2004-2006. Pod koniec swojego pierwszego pobytu w kadrze Włoch, Lippi zdobył mistrzostwo świata, zwyciężając z reprezentacją w finale przeciwko Francji.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Ostatnim miejscem pracy doświadczonego szkoleniowca była kadra Chin. W trakcie rozmowy dla Radio Sportivia, Lippi ogłosił zakończenie trenerskiej kariery – Zdecydowanie skończyłem z pracą trenera. Być może sprawdzę się w innej roli, zobaczymy. Na ten moment nie podejmuję się jednak żadnej pracy w piłce.