Marcelo Bielsa oczarowany Guardiolą – „Nie da się skopiować piękna gry jego drużyny”

Trudno znaleźć kibica piłki nożnej, który nie śledził rywalizacji o tytuł mistrzowski Premier League. Zarówno Pep Guardiola, jak i Juergen Klopp wykonali kawał dobrej roboty. Pod wrażeniem pracy hiszpańskiego szkoleniowca jest Marcelo Bielsa. Trener Leeds w samych superlatywach wypowiedział się na temat stylu „The Citizens”.

W trakcie dwóch ostatnich sezonów, Manchester City zdobył łącznie 198 punktów na 228 możliwych. Przekłada się to na 64 zwycięstwa, 6 remisów oraz 6 porażek w 76 meczach. Nawet mając na uwadze fakt, ile klub z Eithad wydał na transfery od momentu pracy Guardioli, taki wynik robi ogromne wrażenie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Same rezultaty to nie wszystko. Ważny jest także styl. Tutaj „The Citizens” nie mają sobie równych. Najwięcej strzelonych bramek w dwóch ostatnich sezonach to statystyka, która wybitnie pokazuje o jakiej sile ofensywnej mówimy. Pod ogromnym wrażeniem pracy Pepa Guardioli jest Marcelo Bielsa.

Trener Leeds postanowił wypowiedzieć się na temat hiszpańskiego szkoleniowca – Argument, który często podaje odnośnie mojego podziwu względem Guardioli to fakt, iż nie da się skopiować piękna gry jego drużyny. Pep buduje zespół alpha. Zdolność do tworzenia stylu, który można zaobserwować tylko w zespołach Guardioli jest znacznie ważniejsza od graczy, których posiada.

Być może Marcelo Bielsa będzie miał okazję, by ponownie zmierzyć się z wybitnym stylem Guardioli. Leeds walczy w barażach o awans do Premier League. Aktualnie zespół argentyńskiego szkoleniowca po zwycięstwie na wyjeździe 1-0 prowadzi w dwumeczu z Derby County.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy