Marcin Kaczmarek nowym trenerem Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk w końcu wybrała nowego trenera. Został nim Marcin Kaczmarek, który w przeszłości miał okazję prowadzić zespół z Gdańska. 48-latek podpisał kontrakt do końca sezonu 23/24.

To dość zaskakujący wybór Lechii, która jest obecnie w bardzo nieciekawej sytuacji. Klub z Gdańska zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ze stratą aż sześciu punktów do bezpiecznej lokaty, przy czym Lechia rozegrała o jeden mecz mniej niż piętnasta Korona.

Marcin Kaczmarek nowym trenerem Lechii

Marcin Kaczmarek pozostawał bez pracy w klubie od lipca 2020 roku, gdy zakończył swoją roczną przygodę z Widzewem. W przeszłości 48-latek prowadził również Termalikę czy Wisłę Płock. W takich słowach nowe wyzwanie skomentował Marcin Kaczmarek – Gdańsk jest moim miastem, Lechia jest moim klubem. Pracowałem tu wcześniej i znam doskonale to miejsce. Jestem wdzięczny Zarządowi Lechii Gdańsk za tę propozycję. Czuję też wielką odpowiedzialność, ponieważ wiem, w jakim Lechia jest obecnie miejscu. Wierzę w zespół, wiem, z kim będę pracował. Wspólnie udowodnimy, jaki mamy potencjał. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale jestem przekonamy, że damy radę.

FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

Komentarze

komentarzy