Marcin Wasilewski zakończył piłkarską karierę!

Po zakończeniu przygody z Wisłą Kraków, wielu kibiców zastanawiało się, jaki krok wykona teraz Marcin Wasilewski. Doświadczony defensor postanowił wydać bardzo ważny komunikat. Z dniem 20 listopada 2020 roku, Marcin Wasilewski kończy swoją przygodę z profesjonalną piłką.

Pierwszym większym klubem w karierze Marcina Wasilewskiego był Śląsk Wrocław. Przez dwa lata środkowy defensor występował dla drużyny z Dolnego Śląska. W 2002 roku, Wasilewski przeniósł się do Wisły Płock, a następnie reprezentowały barwy Amiki Wronki i Lecha Poznań. Przygodę z zagranicznymi drużynami Wasilewski rozpoczął od Anderlechtu.

To właśnie podczas występów dla belgijskiej ekipy, Marcin Wasilewski doznał bardzo poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu grę przez wiele miesięcy. Wasilewski wrócił do pełni sił w 2010 roku. 40-latek spędził w Anderlechcie ponad sześć lat, wygrywając razem z zespołem m.in. czterokrotnie mistrzostwo kraju. Kolejnym klubem w karierze Polaka było Leicester.

Niespodziewany sukces

To właśnie w drużynie z King Power Stadium Marcin Wasilewski świętował swój największy sukces w karierze, ciesząc się ze zwycięstwa Premier League. Co prawda udział 40-latka w tym osiągnięciu nie był kluczowy, gdyż Wasilewski rozegrał raptem cztery mecze w lidze, jednakże defensor pomógł „Lisom” dojść do tego momentu, wywalczając dwa lata wcześniej awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

fot.https://www.instagram.com/wasyl27/

Ostatnim klubem w karierze Wasilewskiego była Wisła Kraków, w której obrońca spędził prawie trzy lata. Od pewnego czasu, 40-latek pozostawał bez zespołu. W piątek 20 listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych, Marcin Wasilewski poinformował o zakończeniu profesjonalnej kariery.

 

Komentarze

komentarzy