Marco Asensio dołączył do elitarnego grona

Marco Asensio
Występy na Euro U-21 to niesamowita okazja, by pokazać się całemu światu. Niektórzy piłkarze przyjeżdżają na ten turniej już jako gwiazdy. Niewątpliwie jedną z nich jest Marco Asensio. Hiszpan zanotował wczoraj spektakularny występ przeciwko Macedonii, strzelając hattricka. Dzięki temu wyczynowi zawodnik „Królewskich” dołączył do niesamowitego grona.

Młody Hiszpan jest dopiero piątym piłkarzem w historii mistrzostw Europy U-21, któremu udało się w meczu ustrzelić trzy bramki. Do tego grona należą również:

Aris Karasavvidi  Grek ustrzelił swojego hattricka w półfinałowym starciu przeciwko Holandii w 1988 roku. W finale reprezentacja Arisa musiała uznać wyższość Francji. Grecy wyraźnie przegrali starcie z „Trójkolorowymi” 0:3.
Marcus Berg  Szwed strzelił trzy bramki w wygranym 5:1 meczu przeciwko Białorusi w 2009 roku. Spotkanie rozegrane zostało jeszcze na poziomie grupowym.
Thiago Alcântara  Piłkarz Bayernu pomógł swojej drużynie wygrać finałowe starcie w 2013 roku przeciwko reprezentacji Włoch. Hiszpanie wygrali mecz 4:2.
Jan Kliment – Czech dołączył do grona nie tak dawno, gdyż mecz był rozgrywany podczas ostatnich mistrzostw. Reprezentacja Czech pokonała w fazie grupowej Serbię 4:0.

Dobrych słów na temat Asensio nie szczędził selekcjoner reprezentacji Hiszpanii. Albert Celades po meczu w samych superlatywach odniósł się do postawy piłkarza Realu Madryt.

Jest dobrym przykładem dla każdego z nas. Marco to piłkarz, który przybył do reprezentacji z seniorskiego zespołu. Występował również w Champions League. Podczas meczu pokazał wspaniałą motywację. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy piłkarza oraz człowieka z taką jakością.

Trzeba przyznać, że Marco Asensio ma niesamowitą motywację podczas swoich debiutów. Hiszpan strzelił gola w pierwszych występach następujących rywalizacji: Superpuchar UEFA, Liga Mistrzów, La liga, Copa del Rey oraz Euro U-21. W tegorocznym turnieju mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce reprezentacja Hiszpanii uchodzi za jednego z faworytów. Być może Marco będzie miał jeszcze okazję, by pobić inne rekordy.

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy