Marco van Basten o transferze Donny’ego van de Beeka: Nie powinien przechodzić do Manchesteru United

Najdroższym transferem Manchesteru United w trakcie letniego okna był Donny van de Beek. Holenderski pomocnik jak na razie ma spore problemy z wywalczeniem sobie miejsca w drużynie. Wystarczy powiedzieć, że 23-latek do tej pory nie wyszedł w pierwszym składzie na mecz Premier League. Decyzję o przenosinach zawodnika na Old Trafford zakwestionował Marco Van Basten. Legenda Milanu oraz Ajaksu twierdzi, że Donny wykonał zły ruch.

Część kibiców nieco zaskoczył transfer Donny’ego van de Beeka do Manchesteru United. „Czerwone Diabły” były skupione na sprowadzeniu skrzydłowego. Tymczasem do klubu przybył środkowy pomocnik. Ta pozycja w zespole jest dość dobrze obsadzona, więc Donny van de Beek  musiał zdawać sobie sprawę, że z miejsca nie otrzyma pierwszego składu.

Trudne początki

Do tej pory Donny van de Beek rozegrał dla „Czerwonych Diabłów” łącznie siedem spotkań. W dwóch z nich Holender wyszedł w wyjściowej jedenastce. Były to mecze rozgrywane w ramach Carabao Cup. Zarówno w Premier League, jak i Lidze Mistrzów, Donny nie miał okazji zagrać od pierwszego gwizdka sędziego.

Każdemu kto planuje wejść do kasyna lub postawić zakład u bukmachera, radzimy mieć tę książkę pod ręką.

Część kibiców i ekspertów niepokoi sytuacja zawodnika. Na temat transferu 23-latka w rozmowie z Ziggo Sport, wypowiedział się Marco Van Basten – Donny nie powinien przechodzić do Manchesteru United. Jeśli jesteś dobrym graczem, to chcesz grać co tydzień. To z pewnością jest złe dla takiego zawodnika, jak on. Rozegrał tylko sześć lub siedem spotkań w tym roku. Wpływa to na rytm meczowy. Wiem, że zarabia znacznie więcej, lecz jako topowy piłkarz musi być krytyczny i patrzeć na szansę, gdy podpisuje kontrakt z nowym zespołem. Powinien poczekać na lepszą ofertę i związać się z innym zespołem.

 

Komentarze

komentarzy