Marcus Rashford wstrzymuje rozmowy w sprawie nowego kontraktu. Powodem Ole Gunnar Solskjaer?

Przed Manchesterem United sporo pracy. Mowa nie tylko o letnim zakupach na rynku transferowym. Klub musi przekonać piłkarzy, że projekt, który aktualnie jest realizowany, ma sens. Niektórzy zawodnicy mogą mieć bowiem pewne wątpliwości.

Po tym jak Ole Gunnar Solskjaer przejął ekipę z Old Trafford, „Czerwone Diabły” zaczęły notować zdecydowanie lepsze wyniki. Pozytywny entuzjazm udzielił się praktycznie całej drużynie. Spora grupa zawodników zaczęła prowadzić rozmowy z klubem w sprawie nowych kontraktów. W tym gronie był także Marcus Rashford.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

21-letni Anglik od 8 grudnia do 3 lutego strzelił osiem bramek w trzynastu meczach na wszystkich frontach. Nie zaskakiwał zatem fakt, iż przedstawiciele Manchesteru United zaczęli zachęcać piłkarza do przedłużenia umowy. Marcus ma ważny kontrakt z zespołem do końca następnego sezonu z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Biorąc jednak pod uwagę obecny rynek, zapewne klub chciałby spać spokojnie w kontekście przyszłości zawodnika, stąd wszelkie rozmowy.

Według doniesień mediów, negocjacje na początku roku szły w dobrym kierunku. Problemy rozpoczęły się w momencie, gdy Manchester United zaczął notować wyniki poniżej oczekiwań. „Czerwone Diabły” zakończyły rozgrywki w fatalnym stylu, nie wygrywając ani jednego spotkania w pięciu ostatnich kolejkach.

Wątpliwości

Postawa całego klubu zaczęły wzbudzać niepokój wśród piłkarzy. Niektórzy czołowi zawodnicy mogą mieć spore wątpliwości odnośnie całego projektu na Old Trafford. W gronie takich graczy jest Marcus Rashford. Przynajmniej tak twierdzą angielskie media.

Jak informują źródła z Wysp, Anglik przed podpisaniem nowej umowy chce zobaczyć, w jakim kierunku idzie klub. Mowa dokładniej o pracy Ole Gunnara Solskjaera. Po serii niepowodzeń, pojawiły się głosy sugerujące, iż Norweg być może nie jest właściwą osobą na stanowisko trenera „Czerwonych Diabłów”.

Kluczowe mogą okazać się pierwsze miesiące sezonu 2019/2020. Z reguły kluby decydują się na poważne kroki w sprawie ławki trenerskiej na przełomie listopada/grudnia. Jeśli do tego czasu, Solskjaer będzie osiągać z zespołem dobre rezultaty, zapewne Marcus Rashford złoży podpis pod nowym kontraktem.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy