Marek Hamsik wraca do Europy. Zaskakujący kierunek pomocnika!

Marek Hamsik
Marek Hamsik

W 2019 roku, po wielu latach pobytu w Neapolu, Marek Hamsik opuścił włoski klub i przeniósł się do Chin, podpisując kontrakt z DL Yifang. 33-latek nie zagościł na długo w Chinese Super League, gdyż według doniesień mediów, środkowy pomocnik zerwał kontrakt z chińskim zespołem i planuje wrócić do Europy. Pierwsze informacje sugerowały, iż Marek Hamsik ponownie będzie reprezentować barwy Slovana Bratysława. Wygląda na to, że zawodnik obrał inny kierunek.

Przez lata gry w Napoli, Marek Hamsik w pełni zasłużenie wypracował sobie miano legendy zespołu z Neapolu. Słowak rozegrał dla tego klubu 520 spotkań, strzelając 121 goli i notując 100 asyst. Rozstanie pomocnika z drużyną było zatem bardzo emocjonalne. Hamsik zdawał jednak sobie sprawę, iż przeprowadzka do Chin zagwarantuje mu duży zastrzyk gotówki, dlatego zdecydował się podpisać kontrakt z DL Yifang.

Hamsik wraca do Europy

Przyfodę z Chinese Super League, Marek Hamsik kończy po dwóch latach. Według informacji Gianluki Di Marzio, 33-latek rozwiązał kontrakt z chińskim klubem. Włoski dziennikarz informował także, iż środkowy pomocnik planuje wrócić do Slovana Bratysławy. Inne zdanie na ten temat ma Fabrizio Romano.

Wspominany dziennikarz donosi, że Marek Hamsik podpisze kontrakt ze szwedzkim Goteborg do końca sezonu.