Mario Mandzukic zakończył piłkarską karierę!

W wieku 35 lat, piłkarską karierę kończy Mario Mandzukic. Chorwat poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem Instagrama. Napastnik reprezentował barwy takich klubów jak Bayern Monachium, Atletico Madryt, Juventus FC czy AC Milan. 

Pierwsze kroki w poważnym futbolu Mario Mandzukic stawiał w drużynie NK Zagreb. Potencjał snajpera zauważył chorwacki gigant, czyli Dinamo Zagrzeb, w którym Mandzukic występował przez trzy lata i trzykrotnie cieszył się z tytułu kraju oraz w jednym sezonie został królem strzelców.

Wyjazd do Bundesligi

Mandzukic wyjechał za granicę w 2010 roku, a napastnika ściągnął Wolfsburg. Druga kampania w ekipie „Wilków” była dla chorwackiego zawodnika niezwykle udana. Mandzukic nie tylko zanotował 12 goli w 32 ligowych meczach, ale również zaliczył aż 10 asyst. Nic dziwnego, że po Mario zgłosił się wielki Bayern.

W 2014 roku Mario Mandzukic po czterech latach opuścił Bundesligę, przenosząc się do Atletico Madryt. Pobyt w LaLiga nie był dla Chorwata zły, ale już sezon później 35-latek został zawodnikiem Juventusu, spędzając w Turynie prawie 5 lat. Na początku stycznia 2020 roku, Mario Mandzukic trafił do Al-Duhail SC, a rok później Chorwat wrócił do Serie A, by przez sześć miesięcy reprezentować barwy Milanu.

Mario Mandzukic kończy karierę

Choć Mandzukic miał ostatnio propozycje z innych klubów, to 35-latek podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Informację przekazał za pośrednictwem swojego Instagrama.