Mario Mandzukic został zawodnikiem Milanu!

Drugie zimowe wzmocnienie Milanu stało się faktem. Mario Mandzukic do końca obecnego sezonu będzie reprezentować barwy mediolańskiej ekipy. W umowie doświadczonego Chorwata zawarto opcję przedłużenia kontraktu o dwanaście miesięcy.

Mario Mandzukic bardzo dobrze zna realia włoskiej piłki. 34-latek przez ponad 4 lata grał w Juventusie, w którym strzelił 44 goli oraz zaliczył 17 asyst w 162 meczach. Razem ze „Starą Damą” Mandzukic czterokrotnie świętował mistrzostwo Włoch, a także trzykrotnie cieszył się z Pucharu Włoch.

Mandzukic wraca do Serie A

W styczniu ubiegłego roku Mario Mandzukic zakończył swoją przygodę z Turynem, przenosząc się do Kataru. Chorwat podpisał kontrakt z Al-Duhail SC. Pobyt Mandzukicia w egzotycznej lidze nie trwał jednak zbyt długo. Od lipca 2020 roku 34-latek pozostawał bez klubu. Media informowały o różnych opcjach dla doświadczonego napastnika. Ostatecznie Mario Mandzukic wybrał Mediolan.

We wtorek Milan za pośrednictwem swoich mediów poinformował, iż Mario Mandzukic został zawodnikiem lidera Serie A. 34-latek podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia o rok. W zespole Stefano Pioliego Chorwat będzie występować z dziewiątką na plecach.