Mariusz Stępiński opuszcza Veronę. Polak przenosi się do Serie B!

Po nieudanym sezonie spędzonym w Hellas Veronie, Mariusz Stępiński spróbuje odbudować formę na zapleczu włoskiej ekstraklasy. 25-latek już wkrótce powinien zostać zaprezentowany jako gracz Lecce.

Z pewnością nie tak Mariusz Stępiński wyobrażał sobie kampanię 2019/2020. Polski napastnik zmienił klub w trakcie letniego okna transferowego 2019, przenosząc się do lokalnego rywala Chievo, czyli ekipy Hellas Verony. Wydawało się, że Stępiński będzie pełnić ważną rolę w zespole beniaminka Serie A.

Mariusz miał jednak ogromne problemy z regularną grą. Wystarczy powiedzieć, że 25-latek rozegrał niecałe 700 minut w lidze, zdobywając w tym czasie 3 bramki oraz zaliczając 1 asystę. Szkoleniowiec Verony wyznał niedawno, iż Stępiński musi zmienić klub, jeśli chce regularnie grać.

Stępiński zagra w Lecce

Polak wziął sobie do serca słowa trenera. Już wkrótce napastnik powinien zostać zaprezentowany jako nowy gracz Lecce. Snajper przybył już do miasta, gdzie przejdzie testy medyczne poprzedzające wypożyczenie.

Według włoskich mediów, Lecce zagwarantuje sobie opcję wykupu po kampanii 2020/2021. W drużynie spadkowicza Serie A, Mariusz Stępiński będzie mieć okazję grać w jednym zespole z Marcinem Listkowskim, który niedawno dołączył do klubu z Pogoni Szczecin.

Komentarze

komentarzy