Mariusz Stępiński zmienił klub. Polski napastnik został zawodnikiem Lecce!

Po bardzo kiepskiej kampanii spędzonej w Veronie, Mariusz Stępiński próbuje odbudować się w Lecce. W piątek włoski klub z Serie B poinformował, iż 25-latek trafił do zespołu na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Stępiński będzie miał okazję grać w jednej drużynie z innym polskim zawodnikiem.

Po przenosinach Stępińskiego z Chievo do Hellas wydawało się, Mariusz zrobił jedyny słuszny krok w swojej karierze. Snajper trafił do drużyny, która rywalizowała w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech, będąc beniaminek. Przy całej transakcji, Stępiński nie zmienił nawet miasta, gdyż oba kluby mają swoją siedzibę w Weronie.

Oczekiwania kompletnie odbiegły od rzeczywistości. Choć Stępiński zagrał w 21 ligowych spotkaniach, to Polak spędził na murawie zaledwie 696 minuty. W tym czasie Mariusz Stępiński zdobył 3 gole oraz zanotował 1 asystę. Nowy sezon nie zapowiadał zmian w kontekście pozycji 25-latka w klubie, dlatego Stępiński musiał zdecydować się na zmianę.

Mariusz Stępiński zawodnikiem Lecce

Wybór padł na zespół z Serie B, a dokładniej ekipę Lecce. W piątek włoski zespół poinformował, iż Mariusz Stępiński dołączył do drużyny na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. W nowej ekipie snajper będzie występować z 14 na plecach. Z komunikatu klubu wynika, że Mariusz może wystąpić w sobotnim meczu ligowym. Lecce zmierzy się na wyjeździe z Ascoli.

Komentarze

komentarzy